Biały Tygrys. Symbolika i energia tygrysa w feng shui. Cztery mityczne zwierzęta

Biały Tygrys. Symbolika i energia tygrysa w feng shui. Cztery mityczne zwierzęta

Tak się składa, że w tym roku w miesiącu tygrysa byłem w podróży do Wietnamu. Jeśli jeszcze nie wiesz, w feng shui jedno z 12 zwierząt, którymi opisuje się czas jest właśnie tygrys. Biały Tygrys również występuje wśród Czterech Mitycznych Zwierząt. W tym przypadku symbol ten służy do opisywania przestrzeni. Poniżej postaram się krótko opisać jakimi cechami obdarzyła tygrysa chińska metafizyka.

Zwracam się do tygrysa z prośbą o siłę w działaniu w jednej z taoistycznych świątyń w Hanoi (Quan Thanh Temple, XI stulecie).
Zwracam się do tygrysa z prośbą o siłę w działaniu w jednej z taoistycznych świątyń w Hanoi (Quan Thanh Temple, XI stulecie).

Biały Tygrys. Kierunek zachód. Ochrona. Odważne a nawet agresywne działanie

Zaczynam swój nowy projekt o feng shui i energia tygrysa mi się przyda. Tygrys to wytrwałość i sukces w nowych przedsięwzięciach. Ochrania on dom od złych energii. Jest również symbolem dobrego zdrowia i stabilności emocjonalnej.

W relacji Czterech Mitycznych Zwierząt biały tygrys zajmuje miejsce na zachodzie. Jego energię równoważy smok na wschodzie, ponieważ nadmiar impulsywności, agresywności i nieprzewidywalnego aktywnego działania odpowiadający tygrysowi może przynieść złe skutki. Warto więc wprowadzać spokój i rozwagę, czasami powstrzymując się od robienia kolejnych kroków.

Kierunek zachodu oraz biały kolor odpowiada żywiołowi metalu, dlatego figurki tygrysa powinny być zrobione najlepiej z metalu, ceramiki, szkła. Taka figurka ustawiona na biurku może pomoc w rozwoju duchowym, jak również pozbyciu się wewnętrznych blokad oraz rozwiązywaniu ciężkich zadań.

Na wejściu po naszej prawej, jeśli wychodzimy z domu, symbol tygrysa będzie chronił nas przed złymi duchami i niechcianą energią.

Tygrys to też energia drzewa, kiedy używa się go jako symbolu czasu.

Tygrys biały to w końcu drzewo czy metal? Zależy z jakiej perspektywy na niego spojrzymy.
Tygrys biały to w końcu drzewo czy metal? Zależy z jakiej perspektywy na niego spojrzymy.

Tygrys w BaZi, chińska nazwa Yin 寅, żywioł: drzewo Yang, czas: wiosna, luty, godzina 3-5 nad ranem

Osoba mająca tygrysa w swoim wykresie BaZi jest aktywistą i działaczem. Będąc w roli lidera odważnie podejmuje trudne decyzje i potrafi zaryzykować. Jest również nieprzewidywalna i impulsywna. Tygrys również przyciąga uwagę innych. Lubiany jest w towarzystwie. Jest emocjonalny i namiętny. Ciężko jest kierować tygrysem, zawsze zrobi po swojemu.

W 2019 roku niektórzy eksperci feng shui mieli jako talizman tygrysa ponieważ jest on Tajemniczym Przyjacielem Świni. Z kolei z Wężem i Małpą Tygrys tworzy karę ognia.

Bardziej szczegółowy opis osoby z Tygrysem w wykresie pod kątem analizy daty urodzenia podaję w indywidualnej konsultacji Bazi.

Tygrys w przyrodzie – kilka ciekawostek

  • Biały tygrys to wariant kolorystyczny (albinotyczny) podgatunku tygrysa bengalskiego rzadziej białe osobniki występują u tygrysa amurskiego.
  • Tygrys bengalski jest narodowym zwierzęciem Bangladeszu.
  • Dojrzały samiec bywa do 290 cm długości i 230 kg wagi.
  • Najczęściej można spotkać w ZOO, na wolności są raczej rzadkością.
  • Jednym z wariantów białego tygrysa jest tygrys śnieżnobiały bez czarnych pasów.
Nie należy przesadzać z używaniem symbolu tygrysa, tak jak nie warto przesadzać z nadmierną aktywnością. Znajdujcie czas na relaks i spokojne działanie.
Nie należy przesadzać z używaniem symbolu tygrysa, tak jak nie warto przesadzać z nadmierną aktywnością. Znajdujcie czas na relaks i spokojne działanie. Lecz czasem życie wymaga od nas aktywnej pozycji i podejmowania ryzyka. Wtedy tygrys może pomóc.
Loading Facebook Comments ...

error: Treść chroniona.