Prognoza feng shui na rok Drewnianego Smoka 2024 wszystkie znaki zodiaku chińskiego

Jaki dla Ciebie będzie rok 2024? Ogólna prognoza dla każdego znaku zodiaku chińskiego

Dzięki pozytywnym gwiazdom symbolicznym rok 2024 wg astrologii chińskiej zapowiada się szczególnie udany dla osób urodzonych w latach Smoka, Małpy, Koguta, Świni oraz Szczura. Koguty wreszcie będą mogli odżyć po trudniejszym roku Królika, związanym z bezpośrednim konfliktem Królik-Kogut. W tym roku ten konflikt przekazuje pałeczkę ludziom urodzonym pod znakiem Psa – Pieski uzbrójcie się w cierpliwość, 2024 jest dla was sprawdzianem wytrzymałości.

Horoskop na rok 2024 w pigułce dla wybranych znaków

 • Szczur odniesie sukcesy materialne
 • Świnia będzie w centrum uwagi
 • Małpa zachwyci wszystkich działaniem
 • Smok weźmie ważne sprawy w swoje ręce
 • Kogut ma szanse na awans i skok w rozwoju

Dla tych i pozostałych znaków bardziej rozwinięty ogólny horoskop chiński na rok Drewnianego Smoka znajdziesz poniżej, ale najpierw zapraszam Cię, żeby ustalić dokładnie w jakim roku wg solarnego kalendarza chińskiego się urodziłeś/łaś.

Sprawdź, jaki masz znak zodiaku wg astrologii chińskiej

Uwaga! Jeśli urodziłeś/łaś się w styczniu lub na początku lutego (do 3,4,5.02) to wg solarnego kalendarza chińskiego należysz jeszcze do znaku zodiaku poprzedniego roku. Przykład: 2.02.1985 jest jeszcze rokiem Drewnianego Szczura (gdzie rok 1984 jest rokiem Szczura a rok 1985 jest rokiem Bawoła), z kolei 3.02.1985 od godziny około 23 warszawskiego czasu jest już rokiem Drewnianego Bawoła. W wymienionym przypadku związanym z granicznymi datami zapraszam do skorzystania z profesjonalnego kalkulatora BaZi.

Znaki Chińskiego Zodiaku zmieniają się co 12 lat, przy każdym znaku na wszelki wypadek jeszcze raz wymieniłem lata należące do tego konkretnego znaku. Dowiedz się więcej o Zodiaku wg Astrologii Chińśkiej.

Ważna wskazówka dla wszystkich znaków w roku 2024

Zadbajcie o zdrową dietę i ruch. Brzmi banalnie, jednak energie roku sugerują, że mogą się pojawić problemy z układem trawiennym. Więcej ogólnych charakterystyk roku przeczytasz w artykule: Prognoza na 2024 rok. Z czym przychodzi do nas Drewniany Smok

Szczur w roku 2024

1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Gwiazda artystyczna wskazuje, że dla Szczura rok 2024 zapowiada się pełen wyzwań i sukcesów, oczywiście przy wytrwałym dążeniu do celu i stawianiu czoła wyzwaniom. Warto w nadchodzącym roku dbać o relacje z najbliższymi, odwdzięczą się oni tym, że dadzą wsparcie, kiedy tego będziemy potrzebować. To wsparcie również może przyjść od osób, od których nie spodziewamy się go dostać.

W roku 2024 Szczury będą mieć głębszy dostęp do podświadomości i warto postawić na rozwój osobisty jak i duchowy. Czekają Was sukcesy w nauce, zdobywanie wiedzy będzie przychodzić łatwiej. Zostaniecie wynagrodzeni za ciężką pracę i zaangażowanie.

Ostrzegam Szczury przed pracoholizmem, ponieważ w drodze za sukcesem łatwo się zatracić w działaniu. Ważne, by pozostać w harmonii i pilnować life-work balance. Pamiętajcie, by zadbać o zdrowie, odpoczywajcie, medytujcie, nie zaniedbujcie zdrowego żywienia się.

Bawół w roku 2024

1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Bawół ma w roku 2024 Gwiazdę Kłótliwości, co może wskazywać na kłótnie i trudności w relacjach. Bądźcie ostrożni w dobieraniu słów, postarajcie się popracować nad swoją dyplomatycznością. Mimo trudności w komunikacji nie bójcie się zwracać po wsparcie w trudnych sytuacjach do osób z najbliższego otoczenia. Postawicie praktyczność na pierwszy plan. Kontynuujcie dążenie do postawionych przez Was celi. W roku 2024 stałość w działaniu dla Bawoła będzie sowicie wynagrodzona.

Bawół powinien czasem pomyśleć o wprowadzeniu większej elastyczności i być może wybrać nieco inną drogę, która go zaprowadzi tam, gdzie zmierza. Warto po drodze rozglądać się dookoła, być może pojawią się nowe rozwiązania starych problemów a przy większej otwartości będziecie mogli skorzystać z tych innowacji w działaniu.

W relacji z partnerem warto postawić na szczerość. Pozwólcie sobie na wyrażenie emocji, jednak pamiętajcie przy tym o formie przekazu – słowa muszą być bardzo starannie dobrane, to pozwoli Wam uniknąć nieporozumień.

Tygrys w roku 2024

1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Warto zwrócić uwagę na to, jakimi środkami dążymy do celu i nieco przeformułować działanie. Wskazana będzie systematyczność, którą może być ciężko czasem wprowadzić w miejsce spontaniczności. W relacjach z otoczeniem zalecane jest przeanalizowanie tego, czy niektóre relacje są dla nas toksyczne i zrezygnować z nich.

Gwiazda Żałobna dla Tygrysów w roku Smoka oznacza, że warto zwrócić uwagę na zdrowie najbliższych – rodziców i dziadków. Spędzajcie z nimi więcej czasu motywując ich do prozdrowotnych pozycji życiowych. Razem możecie wychodzić na spacery, wyjeżdżać, uprawiać sport (lecz nie ekstremalny). Szczególnie ważne jest zadbać o ich dietę. Najlepiej robić to na swoim przykładzie.

W relacjach z partnerem może pojawić się niewielki spadek zaangażowanie. Warto jest zwrócić na to uwagę. Rozstawcie priorytety – czasem wyjście do kina z partnerką jest ważniejsze od kolejnego podcastu dotyczącego rozwoju kariery. Zadbajcie o budżet rodziny kontrolując wydatki. Postarajcie się uniknąć kupowania tego, co nie jest życiowo ważne w danym momencie.

Królik w roku 2024

1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Dla osób urodzonych w roku Królika rok Smoka może być dość trudny w planie kariery i bogactwa. Warto ograniczyć wszelakie ryzyka związane z utratą finansów. W pracy warto postawić na działanie zespołowe, wskazany jest networking. Wsparcie bliskich pomoże wytrzymać presję otoczenia oraz krytyczne uwagi osób trzecich, skierowane w naszym kierunku.

W relacjach miłosnych energie roku będą sprzyjać urodzonym w roku Królika. Zaplanujcie wymarzony wyjazd z partnerem. Zastanówcie się razem nad wspólną wizją przyszłości. Teraz jest czas na podjęcie nowych skuteczniejszych działań oraz przewartościowanie starych nieaktualnych już planów.

Smok w roku 2024

1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Rok 2024 jest dla ludzi urodzonych w roku Smoka kluczowy w aspektach rozwoju osobistego. Musicie sprostać odpowiedzialności, którą macie przed światem we wszystkich sferach swojej aktywności, co nie jest łatwe. Rok może być pełen twórczych działań i kreatywnych odkryć.

Szczególną uwagę zwróćcie na działanie konkurencji. Nie chodzi o to, by się ścigać ze wszystkimi, jednak działanie konkurentów może podpowiedzieć pewne kluczowe trendy i wyczulić Was na pracę nad słabszymi stronami.

W relacjach z bliskimi mogą się czasem pojawić konflikty lecz pokażą one obszary, nad którymi możecie wspólnie z partnerem popracować, by wzmocnić więzy miłości.

Krótkie wskazówki dla ludzi urodzonych w latach Smoka na rok 2024 od Mistrzów Wschodu*:

 • Stań się liderem przejmując kontrolę
 • Unikaj ryzykownych inwestycji
 • Ćwicz mindfullness
*wskazówki od zespołu mistrza feng shui Joey Yapa
Wąż w roku 2024

1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Wąż w roku Smoka może odczuć zarówno pozytywne wpływy, na przykład w sferze finansów i kariery, jak i negatywne aspekty energii roku. Wraz z 2024 w karcie BaZi urodzonych w latach Węża pojawia się Gwiazda Samotnik wskazująca na poczucie osamotnienia. Nawet będąc otoczonym ludźmi może się pojawić poczucie, że nie do końca pasujemy do towarzystwa, lub nasze towarzystwo z jakichś przyczyn nie do końca nam odpowiada. W takiej sytuacji warto spędzić rok na kontemplacji oraz z uwagą na nasze życiowe wartości. Pozbądźcie się tego, co Wam nie służy. Lecz nie zamykajcie się w sobie. Większa aktywność ruchowa pomoże utrzymać stan umysłu i zdrowie zarówno to fizyczne jak i psychiczne w normie.

W roku Smoka polecam osobom urodzonym w roku Węża postawić wszystko na rozwój duchowy i osobisty. Poszukajcie nowych możliwości do wzrostu w tym, czym się zajmujecie na co dzień. A może warto zacząć zupełnie nowy temat z czystej karty. Posłuchajcie podpowiedzi bliskich osób ale decyzje podejmijcie w zgodzie ze sobą.

Krótkie wskazówki dla Węża na rok Drewnianego Smoka od Mistrzów Wschodu*:

 • Podążaj za potrzebami otoczenia
 • Rozwijaj się by stać się profesjonalistą w swojej dziedzinie
 • Postaw na współpracę
*wskazówki od zespołu mistrza feng shui Joey Yapa
Koń w roku 2024

1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002

Rok Smoka zapowiada się dla ludzi urodzonych w roku Konia jako rok pełen perspektyw. Dla osób, które spędzą go aktywnie w dążeniu do postawionych celów zostanie na koniec wynagrodzony. Jednak efekty nie przyjdą od razu, trzeba wykazać się cierpliwością i wytrwałością w działaniu.

Dla Konia wraz ze Smokiem przychodzi Gwiazda Płaczu. To oznacza, że ktoś z Waszych bliskich może mieć problemy ze zdrowiem, warto wspierać te osoby w trudnych chwilach lub postarać się nie dopuścić do skrajnie złych przypadków złego samopoczucia.

Zadbajcie o to, by w relacjach powstrzymać wybuch emocji, temu może pomóc wyrażanie emocji na bieżąco oraz stawianie granic osobom, które lubią je przekraczać i tym samym wyprowadzają nas z równowagi.

Krótkie wskazówki dla ludzi urodzonych w roku Konia na rok Smoka 2024 od Mistrzów Wschodu*:

 • Bądź uważny na problemy, które się pojawiają i rozwiązuj je na czas
 • Wykorzystaj możliwości social mediów
 • Bądź bardziej uważny na zdrowie bliskich Ci osób
*wskazówki od zespołu mistrza feng shui Joey Yapa
Koza (Owca) w roku 2024

1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003

Kluczowa dla Owcy w roku Smoka jest dokładność działaniu. Rozwaga i ostrożność pozwolą Wam uniknąć błędów. Nie zalecam podejmować w tym roku ryzykownych działań i inwestycji.

Gwiazda symboliczna Samotnik, którymi jest Smok dla Owcy oznacza, że może pojawić się poczucie opuszczenia i samotności. W roku 2024 osoby urodzone w roku Owcy będą miały trudności i nieporozumienia w kontaktach. Jednak kosztem relacji międzyludzkich mogą przyjść sukcesy na polu nauki oraz rozwoju duchowego.

Zachęcam ludzi urodzonych pod znakiem Owcy do ćwiczenia umiejętności pozytywnego myślenia (tak zwane positive thinking) nawet w sytuacjach trudnych lub beznadziejnych.

Co polecają Owcom w roku Smoka 2024 Mistrzowie Wschodu*:

 • Popracuj nad reprezentatywnością, by znaleźć mentora
 • Zaktualizuj plany działań, żeby zwiększyć zyski
 • Przyjmuj wsparcie i nie daj się zatrzymać trudnościom, idź dalej
*wskazówki od zespołu mistrza feng shui Joey Yapa
Małpa w roku 2024

1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Dla Małp rok 2024 będzie konfrontacją z wewnętrznym lękiem możliwością zmiany myślenia na większe zaufanie dla ludzi i wszechświata. Zrozumienie, co Was blokuje w życiu. Jeśli nie zmienicie swojego myślenia na bardziej ufne i otwarte do ludzi i wydarzeń na zewnątrz, możecie się jeszcze bardziej zamknąć w sobie i usztywnić się. A tego nie chcemy.

Dobre może być pójście na terapię oraz medytacja, żeby zgłębić siebie oraz źródło swoich wewnętrznych blokad. Będzie to również rok, kiedy przejdziecie na nowy poziom w tym, co robicie albo tym, co macie. Jeśli macie 2 pokojowe mieszkanie, być może pojawi się możliwość do przeprowadzki do 3 pokojowego lub do własnego domu. W pracy możecie dostać propozycję awansu.

Podobnie jak dla Szczurów i Smoków rok 2024 będzie związany z Gwiazdą Artystyczną. Bądź kreatywny, otwarty na nowe trendy i propozycje. Myśl poza szablonowo, bądź oryginalny w sposobie bycia i manifestuj swoje wewnętrzne Ja światu jako coś niepowtarzalnego.

Co polecają Małpom w roku Smoka 2024 Mistrzowie Wschodu*:

 • Skorzystaj z możliwości, których się bałeś żeby ruszyć dalej
 • Odrzucaj sceptycyzm i podążaj obraną ścieżką
 • Ustal, co przynosi największe zyski i rób to
*wskazówki od zespołu mistrza feng shui Joey Yapa
Kogut w roku 2024

1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Gwiazda Mentora, wskazuje na to, że na drodze mogą się pojawić ludzie, którzy swoim przykładem nauczą ludzi spod znaku Koguta ważnych umiejętności. Warto się rozglądać w poszukiwaniu takich osób i szukać możliwości rozwoju. Relacje są kluczem sukcesu w roku 2024. Mogą wzrosnąć dochody, jednak przy tym warto kontrolować wydatki. Mądry plan finansowy na cały rok pomoże w uporządkowaniu spraw ważnych, na których warto by było się skupić by osiągnąć większe efekty.

Jeśli działacie w mediach społecznościowych, to zauważycie przypływ aktywności waszych followersów. Bądźcie rozważni i spróbujcie skorzystać ze zwiększenia swojej atrakcyjności, by przyciągnąć odpowiednich ludzi. Jeśli nie ustawicie priorytetów, to na koniec odczujecie, że czas przepływa wam przez palce i że się rozdrabniacie na nieznaczącą komunikację a zabraknie wam czasu na rzeczy istotne.

Nastawcie się na to, że rok będzie dynamiczny. Nie próbujcie zatrzymać czasu lub wysiąść z rozpędzonego samochodu. Być może warto poczuć tę prędkość rozwoju wydarzeń i część rzeczy trudnych rozwiąże się sama. Z problemami, które są trudniejsze do rozwiązania zwróćcie się do osób bliskich lub specjalistów. Świat będzie wspierał Wasze działania w roku Smoka.

Co polecają Kogutom w roku Smoka 2024 Mistrzowie Wschodu*:

 • Udowodnij że można na Tobie polegać, by zbudować długotrwałe relacje
 • Bądź świadom wydatków i zrozum w co warto zainwestować
 • Odpuść, kiedy poczujesz, że osiągnąłeś limit
*wskazówki od zespołu mistrza feng shui Joey Yapa
Pies w roku 2024

1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Pies w 2024 ma pod górkę. Możliwe są straty finansowe. Może nie jest to najlepszy czas na nowe inwestycje. Dobrą strategią będzie ostrożność. Wstrzymanie się od gwałtownych działań i myśli stanie się kluczem do przetrwania. Uważajcie na drogach i nie wchodźcie w konflikty.

Jeśli będziecie podążać za jakościami roku to rok będzie dla Was lepszy.

Warto wierzyć w intuicję. Jeśli są wątpliwości warto zatrzymać się i zastanowić czy działać czy nie. Działacie zgodnie ze sobą. Warto uważać na nowe znajomości, nie warto się śpieszyć w decyzjach.

Zwróćcie uwagę na zdrowie. Przewlekłe choroby mogą się odezwać. Nie ryzykujcie w tym roku – szczególnie w kwietniu i październiku. Może być za dużo pracy, za dużo stresu. Możliwa jest niestabilność i zmiany. Warto mieć plan działań, zdobywać nową wiedzę.

Co polecają Psom w roku Smoka 2024 Mistrzowie Wschodu*:

 • Nie bój się zmian, będziesz pozytywnie zaskoczony
 • Stwórz plan finansowy na najbliższą przyszłość
 • Bądź pewny swoich działań i nie oglądaj się na innych
*wskazówki od zespołu mistrza feng shui Joey Yapa
Świnia w roku 2024

1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007

Zapowiada się bardzo dobry rok dla Świni. Możecie dostać rolę lidera w swoim zespole lub w najbliższym otoczeniu. Wiąże się to z odpowiedzialnością, która spadnie na was oraz z wyzwaniami, których nie musicie się bać. Dacie radę wprowadzać zmiany na lepsze, pomagać innym. Korzystajcie z nowych bardziej skutecznych strategii działania.

Dobre decyzje prawie zawsze idą w parę z wiedzą i intuicją. W roku 2024 u Świni pojawią się możliwości zaimplementowania zdobywanej wiedzy. Pamiętajcie, że jeśli bezczynnie będziecie czekać na te dobre energie roku to niestety może to się obrócić fiaskiem. To po waszej stronie jest znalezienie obszarów do poprawienia i wprowadzenia zmian. To wy musicie dostrzec problemy oraz poszukać rozwiązań. Zdobywanie nowych umiejętności może być kluczowe.

Co polecają ludziom spod znaku Świni w roku Smoka 2024 Mistrzowie Wschodu*:

 • Poświęcaj więcej czasu na naukę ważnych dla Ciebie umiejętności
 • Twórz wartości dla innych, żeby stworzyć nowe możliwości dla siebie
 • Mów na głos o tym, na czym Ci zależy, a dostaniesz wsparcie
*wskazówki od zespołu mistrza feng shui Joey Yapa

Ogólna charakterystyka roku Smoka

Każdy rok coś niesie dla poszczególnych znaków zodiaku chińskiego. Jednak również sam w sobie ma on jakąś charakterystykę. Jeśli chcesz poznać tendencje nadchodzącego roku, przeczytaj artykuł Prognoza na 2024 rok. Z czym przychodzi do nas Drewniany Smok

grafiki autorstwa rawpixel.com na Freepik

O autorze

Ivan Sitsko

Konsultant feng shui z 5 letnim doświadczeniem. Na blogu dzielę się wiedzą z zakresu feng shui oraz astrologii chińskiej w tym Czterech Filarów Przeznaczenia znane jako Ba Zi.
Oferuję konsultacje feng shui w Warszawie i w całej Polsce oraz analizy BaZi, które możesz zamówić online.
Zapraszam do kontaktu.

Loading Facebook Comments ...
error: Zawartość strony jest chroniona !!