Prognoza na rok Drewnianego Smoka 2024

🌳🐉Prognoza na 2024 rok. Z czym przychodzi do nas Drewniany Smok

To już się stało tradycją, że jako konsultant feng shui piszę co roku prognozę na nadchodzący rok opartą na wiedzy z astrologii chińskiej. Tym razem przywitamy rok Drewnianego Smoka – rok bardzo ważny z punktu widzenia metafizyki. Ale po kolei…

Pewnie możesz się spodziewać, że zgodnie ze znakiem roku, w którym się urodziłeś/aś znajdziesz szereg wskazówek na rok 2024. Jeśli tak, to zapraszam Cię do innego mojego artykułu, w którym opisałem jaki będzie rok Drewnianego Smoka dla poszczególnych znaków chińskiego zodiaku.

W tym artykule chcę się skupić na tym, jakim będzie nadchodzący rok dla nas wszystkich.

Żeby to określić weźmiemy „datę urodzenia” roku 2024 – roku Drewnianego Smoka. Wg kalendarza solarnego rok wraz z porą Li Chun zacznie się 4 lutego o godzinie 16:42 czasu Warszawskiego.

Jia Chen czyli Drewniany Smok, ROK 2024 – ogólne tendencje

W filarze roku widzimy Niebiański Pień Drzewo Yang – Jia. Jia charakteryzuje się siłą, pewnością siebie, ma swojego rodzaju sztywność oraz prostolinijność. Kryje w sobie gniew jako chęć do życia. Tak jak drzewa walczą o miejsce pod słońcem, będziemy świadkami wielu walk, zarówno tych, które już się rozpoczęły i trwają, jak i tych co dopiero wykiełkują jak żołędzie po zimie. Drzewo Yang to czas liderów i osób wychodzących z własną inicjatywą. Dobry czas by wykazać swoje ambicje i postawić na rozwój. Stawiajcie wysokie cele a sięgniecie po nie w przyszłości, jak wielkie drzewo sięga nieba.

Ponieważ Smok wiąże się z kreatywnością będzie się pojawiało dużo ciekawych pomysłów. Dążenie do czegoś jest na czasie, przed określeniem celu warto się zastanowić, czy rzeczywiście tego chcecie, bo można dojść tam, gdzie być nie chcemy.

Smok to optymista, jest pewny siebie i lubi działanie, ponieważ wypełnia go energia. W roku 2024 nie jest wskazane się lenić i smucić. Ważne by być aktywnym – zajmijcie się zdrowiem, zajmijcie się karierą, znajdźcie czas dla siebie, czas na pracę oraz czas na hobby. Nie jest to pora by leżeć na kanapie i oglądać TV – trzeba działać. Szczególnie ważne dbając o zdrowie, zwrócić uwagę na układ trawienny.

Smok ma główną energię Ziemi Yang, która jest uparta i lubi doprowadzać sprawy do końca. Sukces wg Smoka jest kwestią czasu i sił włożonych w pracę. Smok może być zbyt pewny siebie i nie potrafi prosić o pomoc – co nie oznacza, że ślepo musimy podążać za energią roku – warto się uczyć prosić o wsparcie, ufać ludziom, z którymi współpracujemy. Wtedy sukcesy będą bardziej spektakularne.

Przez to, że Smok bywa aroganckim, zarówno na świecie jak i w naszym najbliższym otoczeniu mogą się częściej dziać różnego rodzaju prowokacje. W takim sytuacjach warto zachować przytomność umysłu i nie podążać za chwilowymi impulsami.

Rok 2024 – rok pełen wyzwań i możliwości

Rok 2024 jest rokiem Smoka, a jak wiemy smok potrafi zionąć ogniem. Smok nie jest spokojnym, puszystym zwierzątkiem, maskotką. Będą się działy wydarzenia poruszające nasze emocje, ponieważ wielcy gracze tego świata mogą działać wyrachowanie a my nie będziemy mogli nic z tym zrobić.

Ponieważ energia Drzewa Yang i energia Ziemi Smoka są ze sobą w konflikcie, rok nie będzie należał do harmonijnych i spokojnych. Jak wiadomo, trudne czasy mogą przyczynić się do rozwoju i większego zrozumienia sensu istnienia. W działaniu warto być ostrożnym – zbyt optymistyczne podejście może skutkować rozczarowaniem na koniec. Liczmy siły na zamiary, żeby się nie załamać w sytuacji, kiedy coś nam nie wypali.

A żeby wszystko się udało można to dobrze zaplanować. Ziemia Yang jest skuteczna w doprowadzaniu spraw do końca, więc mając dobry plan, sukces jest gwarantowany. Warto też podkreślić, że Ziemia Yang, (która jest główną energią Smoka oraz jest w wykresie urodzinowym roku 2024) za bardzo nie lubi zmian. Warto więc ćwiczyć swoją elastyczność, ponieważ niektóre rzeczy ciężko będzie ruszyć z miejsca, i możemy mieć tendencję do prokrastynacji.

Z wykresu roku Drewnianego Smoka 2024, który jest na obrazku powyżej można wywnioskować, że najważniejsze elementy są związane z Zasobami oraz z Władzą, przy czym są to tak zwane Niewłaściwe Zasoby oraz Niewłaściwa Władza. O co tu może chodzić? Niewłaściwa władza wskazuje na tendencje przeciwstawiania się nadmiernej kontroli. Mogą być częściej spotykane nielegalne działania, bunt i przemoc. Z kolei niewłaściwe zasoby wskazują, że do łask wraca niekonwencjonalna wiedza, taka na przykład jak feng shui, większą skuteczność będzie mieć także wiedza zdobyta na kursach lub podczas indywidualnego nauczania się, samokształcenie.

Rok Drewnianego Smoka będzie pełen potencjalnych możliwości, które nie zawsze jest łatwo zobaczyć na pierwszy rzut oka. Warto się zwrócić po wsparcie osób, które pomogą odkryć nam nowe kierunki dalszego rozwoju oraz wskażą nam ukryte drogi prowadzące do sukcesu. W chińskiej metafizyce energia Drzewa jest związana przede wszystkim z rozwojem, jest ono idealnym surowcem by stworzyć coś nowego. Czasami musimy tylko wiedzieć, jak wykrzesać ten Ogień. Jak zbudować dom? Ważniejszym pytaniem w roku 2024 będzie nie to „czy…?” (…się da, …potrafię) tylko „jak?” (…mogę to zrobić, …osiągnąć efekt).

Jak nigdy ważne jest działać w zgodzie ze sobą. Świat nas obserwuje, wszystko staje się widoczne w nadchodzącym roku. Odsłoni się nasza prawdziwa natura i tylko od nas zależy, czy jesteśmy tym kim powinniśmy być i czy nie będzie nam wstyd za to, że się zatraciliśmy w pogoni za czymś, co nie jest ważne z perspektywy czasu, który został nam dany, by żyć tu i teraz na tej planecie.

3 konflikty w wykresie początku roku 2024

Analizując wykres przedstawiony wyżej widzimy, że są aż 3 konflikty: Jia – Geng w Niebiańskich Pniach, Chen – Xu i Yin – Shen w Ziemskich Konarach, co wskazuje na to, że rok będzie pełen konfliktów, nieporozumień, trudnych sytuacji oraz niestabilny. Niesie to jednocześnie wyzwania, które musimy pokonać – każdy z nas może popracować nad tym, by żyć w większej harmonii ze sobą i z otoczeniem. Zewnętrzne konflikty mogą być podstawą dalszego rozwoju. Przezwyciężając trudności wzrastamy.

W energiach roku widzimy Ogień, co wskazuje na to, że przed nami są zmiany na lepsze, na które wszyscy czekamy, jeszcze będąc zmęczeni pandemią i sytuacjami związanymi z trwającymi konfliktami wojennymi. Pojawia się iskierka nadziei, że w najbliższych paru latach będzie ciut więcej powodów do radości. Osoby, które w tym roku stawią czoła wyzwaniom i nie będą się bały działać, zostaną wynagrodzone w przyszłości. Czas sprzyja zmianom, więc zachęcam, by je wprowadzać powoli i z ostrożnością w swoich działaniach, choć tendencje będą raczej prowokować nas do gwałtownych decyzji.

Pozytywne aspekty energii czasu w roku Drzewnego Smoka

Przedstawiony wykres BaZi wskazuje na to, że energia Nieba jest raczej zharmonizowana – można to zobaczyć po tym, że Niebiańskie Pnie tworzą cykl Drzewo->Ogień->Ziemia->Metal, gdzie jeden element przechodzi w drugi. To może wskazywać na to, że na zewnątrz działania mogą ładnie wyglądać, jednak warto też zwracać uwagę na to, co się pod tym kryje, bowiem widzimy w Ziemskich Konarach dużo relacji kontroli – Metal kontroluje Drzewo, Drzewo kontroluje Ziemię.

Dobrym jest również to, że rok ma w miarę zharmonizowany wykres i korzystnym elementem przede wszystkim jest Ogień czyli Zasoby. To wskazuje na to, że warto pracować nad zwiększaniem własnych kompetencji i zdobywaniem wiedzy. Wiedza o energii staje się szczególnie kluczowa, mogą się rozwijać jeszcze bardziej branże związane z eksponowaniem siebie – influenserstwo, aktorstwo. Skorzystają też nauczyciele jogi, fitnessu, trenerzy sportu ale ważnym też będzie aspekt zdrowia psychicznego – nie zabraknie pracy dla psychologów. W artykule „Jak wybrać zawód wg BaZi” znajdziesz więcej zawodów związanych z żywiołem Ognia.

W wykresie powyżej energia Ognia znacznie wzrośnie z przyjściem okresu Konia, czyli w Czerwcu.

Ważny też będzie aspekt finansów. Związany jest on w tym roku z żywiołem Wody, którego jest najmniej na przedstawionym wykresie roku 2024, co wskazuje na pewne deficyty i trudność w utrzymaniu stabilnych przychodów. Czeka nas dalszy nieunikniony wzrost cen. Energię Wody wzmocni w tym roku Szczur, który przyjdzie w grudniu.

Rok 2024 rozpoczyna 9 okres feng shui

Wg feng shui czas jest cykliczny. Są większe cykle, które trwają 180 lat, oraz mniejsze cykle 20-letnie. Z rokiem Drewnianego Smoka zaczyna się 9 okres związany z trygramem Ognia – Li. Zmiany już się zaczęły w roku 2017, teraz nowe energie zagoszczą na dobre. Globalnie to oznacza, że życie przyśpieszy i musimy się dostosować do nowego tempa. Już nie będą na topie stabilne, solidne rozwiązania – na to po prostu nie ma czasu. Liczy się wynik, chcemy mieć efekt już teraz. Od dłuższego czasu widzimy wzrost wpływu sztucznej inteligencji, która podsuwa natychmiastowe rozwiązania w wielu dziedzinach.

Energia Ognia jest zmienna i niestabilna, to co dziś jest na topie, jutro może spaść z piedestału. Możemy się spodziewać jeszcze większego wzrostu fejkowych informacji. Ogień potrafi spalić do cna oczyszczając lub niszcząc. Ten, kto nad nim zapanuje będzie się cieszył pełen radości i ciepła. Staną się jeszcze bardziej ważne wygląd i pierwsze wrażenie. Jeśli masz biznes, to multitasking jest na topie.

9 kluczowych tendencji dla 9 okresu:

  • Innowacyjne technologie
  • Atrakcyjny wygląd
  • Rozwój duchowy
  • Szybkość zmian
  • Nieograniczone możliwości
  • Rozwój kryptowalut
  • Kultura i sztuka
  • Show i rozrywka
  • Moda

Parę słów na dobry początek roku oraz pożegnanie ze starym

Ten artykuł o roku Drewnianego Smoka przygotowany w okresie 8, jest solidny i obszerny, takie artykuły powoli wychodzą z mody a na ich miejsce przychodzą krótkie treści bombardujące nas w social mediach, migające i wybuchowe. Wiedza z książek zamienia się na krótkie kursy online, zwięzłe ebooki pełne kolorowych obrazków wyjaśniających zagadnienie. Konsultanci feng shui prowadzą konsultacje online korzystając ze zdjęć google i street View.

Przygotowując grafikę zajawkową korzystałem ze sztucznej inteligencji. Opracowując inne tematy związane z nadchodzącym rokiem Smoka prześledziłem nie jedne portale branżowe i social media znanych mistrzów feng shui. Obserwuję, że feng shui nabiera na popularności, co mnie ciesz, bo widzę w tym sens, drogę do rozwoju duchowego oraz życiu w harmonii ze sobą otoczeniem i czasem.

Czy Ty też zauważasz zmiany w swojej branży? Dajesz radę być na bieżąco? Jesteś pewien, że nie zatraciłeś się w pędzie i wiesz kim jesteś i o co Ci w życiu chodzi? Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, co Tobie przyniósł ten tekst. Jeśli czujesz wartość tego, co przeczytałeś podziel się tym z innymi.

O autorze

Ivan Sitsko

Konsultant feng shui z 5 letnim doświadczeniem. Na blogu dzielę się wiedzą z zakresu feng shui oraz astrologii chińskiej w tym Czterech Filarów Przeznaczenia znane jako Ba Zi.
Oferuję konsultacje feng shui w Warszawie i w całej Polsce oraz analizy BaZi, które możesz zamówić online.
Zapraszam do kontaktu.

Loading Facebook Comments ...
error: Zawartość strony jest chroniona !!