Ivan Sitsko

Ivan Sitsko

Jestem konsultantem feng shui, na co dzień działam w Warszawie. W 2019 ukończyłem Akademię Feng Shui we Wrocławiu. Na początku 2020 ukończyłem kurs Czterech Filarów Przeznaczenia – BaZi prowadzony przez Wojciecha Jacha. Z zawodu jestem magistrem inżynierem budowlanym. W 2007 ukończyłem Politechnikę w Mińsku (Białoruś) – dyplom jest uznany przez Politechnikę Warszawską.

Moja droga ku feng shui zaczęła się od zgłębiania filozofii taoistycznej. Zauroczyły mnie teksty Tao Te Ching oraz Księgi Południowego Kwiatu.

Po kilkunastu latach od przeczytania pierwszego wiersza Tao Te Ching trafiłem do Akademii Feng Shui we Wrocławiu, gdzie wśród moich nauczycieli byli Zbigniew Królicki, Krzysztof Maćko, Bogusław Białko, Ireneusz Mielec, Grażyna Janusz, Izabela Maćko, Krystyna Włodarczyk-Królicka.

Dwa lata studiów zmieniły moje podejście do feng shui oraz mój światopogląd. Ujrzałem praktyczną stronę tej nauki, doświadczyłem skutków feng shui na własnym przykładzie. Przestałem z fanatyzmem przekonywać ludzi do słuszności rozwiązań, które oferuję. Każdy powinien mieć swój czas na zmiany.

Wiem też, że feng shui nie jest magiczną różdżką, która zmienia cały nasz świat w mgnieniu oka. Jednak wprowadzenie zasad feng shui w swoje otoczenie pomaga w harmonizowaniu przestrzeni dookoła nas, jak również tworzy miejsce by znaleźć tę harmonię w sobie.

Nierozłączna z feng shui jest dla mnie praktyka wewnętrzna. Jako nastolatek praktykowałem Kung Fu i poczułem wtedy, że najbliższym mi stylem jest Tai Chi. Obecnie uczę się Tai Chi w szkole Mariusza Sroczyńskiego.

Od kilku lat również pasjonuje mnie herbata. Jest ona źródłem moich inspiracji. Wprowadza w moje życie chwile, w których mogę się zatrzymać i doświadczać momentu tu i teraz. Również dzięki herbacie poznaję nowych ciekawych ludzi. Przez kilka lat herbata wzbogaciła mnie o niesamowite doświadczenia.

Postanowiłem połączyć praktykę uważnego picia herbaty z wiedzą feng shui. Dzięki temu narodziła się ceremonia parzenia w parze, gdzie razem z Chiao Hsu demonstrowaliśmy powstawanie i oddziaływanie sił Jin i Jang podczas ceremonii herbacianej w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Bagua Dance, gdzie podczas rytuału picia herbaty opowiadałem o energii, którą ma każdy z uczestników ceremonii herbacianej w zależności od miejsca dookoła stoliczka, co potem stawało się inspiracją do tańca intuicyjnego. Opisałem zasady Bagua w granicach stoliczka herbacianego.

Pomoc, którą mogę nieść dzięki praktykowaniu feng shui i zdobytej w ciągu kilku lat wiedzy, daje mi ogromną radość i satysfakcję. Udzielam konsultacji feng shui, które oparte są na wiedzy z zakresu Wędrującej Gwiazdy, BaZi, Ba Zhai, Bagua, Czterech Mitycznych Zwierząt oraz I Ching.

error: Treść chroniona.