🐮 Rok Bawoła 2021. Horoskop chiński na rok Metalowego Bawoła 辛丑 – prognoza

🐮 Rok Bawoła 2021. Horoskop chiński na rok Metalowego Bawoła 辛丑 – prognoza

Na początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy się zaczyna nowy 2021 rok – rok Metalowego Bawoła wg kalendarza chińskiego. Nie jest to takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Chińczycy będą świętować Chiński Nowy Rok 12 lutego ale różni się on od początku Nowego Roku 2021 wg astrologicznego kalendarza chińskiego. Święto Chińskiego Nowego Roku to pierwszy dzień nowiu pierwszego księżycowego miesiąca. Z kolei wg astrologii chińskiej Rok Bawoła się zacznie 3 lutego 2021 z pierwszym dniem miesiąca Tygrysa, który jest początkiem wiosny.

Poniższą prognozę na rok Bawoła 2021 będę opierał na wiedzy zaczerpniętej z BaZi, inaczej mówiąc z systemu czterech filarów przeznaczenia. Jest to metoda opisywania czasu, wydarzeń, osobowości człowieka oraz innych zjawisk poprzez interpretację pięciu żywiołów energii Chi. W tym systemie rozróżniana jest energia Nieba powiązana z czasem oraz energia Ziemi powiązana bardziej z przestrzenią. Istnieje 10 niebiańskich pni (Drzewo Yin i Yang, Ogień Yin i Yang, Ziemia Yin i Yang, Metal Yin i Yang, Woda Yin i Yang) oraz 12 ziemskich konarów (Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Owca, Małpa, Kogut, Pies, Świnia). Każdy z tych elementów współdziała ze sobą nawzajem, z tych połączeń można wyciągać wnioski. Spróbujmy po kolei przeanalizować, co nam niesie rok 2021 rok Bawoła.

Wykres BaZi roku Bawoła 2021

Tak wygląda wykres BaZi roku Bawoła 2021
Tak wygląda wykres BaZi roku Bawoła 2021

Jaki będzie rok Metalowego Bawoła 2021?

Znaki, które opisują ten rok, to Bawół 丑 (Chou) oraz Metal Yin 辛 (Xin). Głównymi cechami Bawoła są wytrwałość, pracowitość, dyscyplina, odpowiedzialność i cierpliwość. Metal Yin to obraz obrobionego metalu, który cechuje wrażliwość, unikalny sposób myślenia, umiejętność cieszenia się życiem.

W roku Metalowego Byka szczególnie cenione będą ciężka praca oraz uczciwość. Warto więc sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Zadań do zrobienia będzie sporo, tylko wytrwali i zdyscyplinowani zostaną suto wynagrodzeni. Kluczowymi cechami w działaniu, które prowadzi do sukcesu to spokój i cierpliwość.

Jest wielkie prawdopodobieństwo, że odkryjemy sposób na koronawirusa, albo przynajmniej nauczymy się z nim żyć tak, by nie czuć bólu strat i samotności w zwiększonej izolacji społecznej. Ale nadal nie będzie zbyt różowo. Metal Yin na Bawole (2021 rok) to dość ponury obraz ale nie aż taki, jak Metal Yang na Szczurze (2020 rok).

Bawół ma dobre zdrowie i jest wytrwały. Największymi wartościami dla Bawoła są praca i relacje rodzinne.
Bawół ma dobre zdrowie i jest wytrwały. Największymi wartościami dla Bawoła są praca i relacje rodzinne.

Bawół to tradycjonalista, więc na pierwszy plan wyjdą relacje rodzinne, warto wykorzystać ten czas na odbudowanie osłabionych więzi.

Jeśli nie zostanie wynaleziony lek na koronawirusa, to bez wątpienia będzie jakiś inny postęp w nauce lub technice na przykład w dziedzinie energii odnawialnej lub recyclingu, coś co będzie związane z naszą ukochaną matką Ziemią. Najwyższy już czas zadbać o dom, w którym żyjemy, zadbać o naszą planetę. Prognozy klimatyczne zapowiadają się naprawdę przerażająco, może to czas, aby wreszcie na poważnie się zmobilizować.

Rok Metalowego Bawoła – 1901, 1961

Według astrologii chińskiej cykl czasowy powtarza się co 60 lat. Lata 1901 oraz 1961 również były latami Metalowego Bawoła. Przeglądając Wikipedię wybrałem parę ciekawych faktów, które mi się skojarzyły z energią Metalu Yin na Bawole.

Patrząc w przeszłość 12 kwietnia 1961 roku człowiek pierwszy raz poleciał w kosmos (osiągnięcie naukowo-technologiczne), „12 lutego 1961 roku ZSRR wystrzelił Wenerę 1, pierwszą sondę wysłaną w kierunku planety Wenus.” (Wenus przypisany jest elementowi Metalu).

„29 kwietnia 1961 roku – powstała międzynarodowa organizacja ekologiczna World Wildlife Fund (WWF).”

W 1901 przez Johana Vaalera został opatentowany spinacz biurowy oraz King Camp Gillete założył firmę American Safety Razor Company i zbudował maszynę do produkcji żyletek. (Ewidentnie obydwa wydarzenia związane z energią małego metalu – Metalu Yin)

Również w 1901 roku została przyznana pierwsza nagroda Nobla (Metal Yin lubi być odkryty i doceniony) jak również miało miejsce otwarcia pierwszej galerii Pabla Picassa (który o dziwo też się urodził w roku, w którym panował Metal Yin).

„W 1961r. w Polsce został znaleziony skarb ze Skrwilna – jedno z najcenniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku w Polsce, kolekcja dzieł złotniczych i klejnotów pochodzących z przełomu XVI i XVII wieku, należących do Zofii Magdaleny Loki herbu Rogala, ukrytych w czasie potopu szwedzkiego.” Tak jak pisałem wyżej, Metal Yin to skarb w ukryciu, kto wie, jakie odkrycia przyniesie nam 2021 rok.

„14 lipca 1961r. w Polsce decyzją władz, ze szkół państwowych usunięto nauczanie religii” – wyraźna zmiana w podejściu do duchowości związanej z energią Metalu Yin.

Tendencje na świecie w roku 2021 – roku Metalowego Bawoła

Wracając do prognozy na rok 2021 – rok Bawoła po mocnym kryzysie oraz całym zamieszaniu w codziennym funkcjonowaniu ludzi związanym z sytuacją z koronawirusem w 2020 roku, nadejdzie czas, by powoli odbudowywać się, ugruntować, jak również skierować się w stronę duchowości.

Będzie to również rok skupiania się na gospodarstwie rolnym, mogą pojawić się reformy oraz bardziej lub mniej nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie.

W biznesie będzie niezwykle ważna dbałość o klienta, zrozumienie jego potrzeb oraz dokładnie przemyślana koncepcja działania. Szczególnie ważna będzie praca zespołowa. Warto unikać konfliktów, podchodzić z szacunkiem i odpowiednią uważnością do opinii innych ludzi.

Na światowej arenie mogą się pojawić liderzy wzywający ku sprawiedliwości oraz nowemu porządku świata. Jednak powolność energii Bawoła czasami będzie hamować zmiany.

Tendencje strajkowe nie będą mniejsze. Może jednak dojść do stłumienia akcji niezadowolenia przy użyciu siły. Tu despotyczność charakterystyczna dla energii Bawoła może dać o sobie znać.

Despotyczność Bawoła może się przejawić w roku 2021
Despotyczność Bawoła może się przejawić w roku 2021

Ponieważ Metal Yin to działanie w ukryciu, w mediach mogą się pojawić historie dotyczące szpiegostwa. Jeszcze jedną ważną cechą Metalu Yin jest elastyczność i dyplomacja, co może prowadzić do znaczących kroków w stosunkach międzynarodowych.

Siłą każdego, kto chce osiągnąć sukces w tym roku będzie podchodzenie do sytuacji w dwójnasób – poprzez przyjrzenie się całości nie pomijając spojrzenia na detal.

Zdjęcia – Pixabay, grafika wykorzystana w nagłówku artykułu zrobiona przez pattawin – www.freepik.com

Loading Facebook Comments ...

error: Treść chroniona.