Feng shui prognoza na rok 2023 Wodnego Królika lub Kota

💦🐇Horoskop chiński na rok Wodnego Królika 2023 wg metody BaZi

Rok Wodnego Królika (Gui Mao 癸卯) wg kalendarza lunarnego nastąpi w niedzielę 22 stycznia 2023, zaczyna się wtedy świętowanie Chińskiego Nowego Roku – Święta Wiosny i trwa przez 15 dni. Jednak do prognozy na rok 2023 opartej na wiedzy BaZi używamy daty 4 lutego 2023, kiedy to wg solarnego kalendarza nastąpi zmiana energii roku i na zastępstwo Wodnemu Tygrysowi przyjdzie Wodny Królik.

Czym się różni Chiński Nowy Rok solarny od lunarnego dokładnie opisałem w artykule dotyczącym prognozy na rok 2022 rok Wodnego Tygrysa.

Już na wstępie należy powiedzieć, że zmienia się polaryzacja w niebiańskim pniu, gdzie Wodę Yang zastępuje Woda Yin. W ziemskim konarze Tygrys, który był bardzo Yang ustępuje miejsce Królikowi, który ma energię Yin. Czym to może skutkować i czego możemy się spodziewać w 2023 roku?

Każdy pewnie ma pytanie, czy wojna między Rosją i Ukrainą się skończy i kiedy. Można się też zastanawiać, czy kryzys będzie się jeszcze nasilał w nadchodzącym roku. Co o tym może powiedzieć metafizyka chińska, dowiesz się czytając ten artykuł.

Na czym się opiera prognoza na nadchodzący rok 2023

U podstaw prognozowania leży sposób opisywania energii czasu, który nazywa się Cztery Filary Przeznaczenia lub BaZi (osiem znaków). Cztery filary to odpowiednio: filar godziny, filar dnia, filar miesiąca oraz filar roku, każdy filar ma ziemski konar i niebiański pień. Połączenie 10 niebiańskich pni oraz 12 ziemskich konarów daje nam 60 możliwych kombinacji zwanych również Jia Zi.

Żeby zrobić prognozę na nadchodzący rok Wodnego Królika bierzemy moment rozpoczęcia roku wg kalendarza solarnego, znany z dokładnością do minuty. Pozwala to stworzyć wykres roku, który umieszczam poniżej:

Najważniejszy filar, który nas interesuje to filar roku, w przypadku roku 2023 mamy Gui Mao czyli Wodny Królik. Będzie on towarzyszył nam przez cały rok i wpływał na nasze działanie i samopoczucie.

Przyjrzyjmy się energii Wody Yin. Związana jest ona ze skrytością i tajemniczością. Dlatego sporo działań, które będą się odbywać w nadchodzącym roku pozostaną za kulisami. Czekają nas zmiany na bardzo głębokim poziomie, które często będzie ciężko zrozumieć. Ten rok jest idealny do zgłębiania poczucia sensu życia, mądrości życiowych. Jeszcze bardziej namacalnymi mogą się stać problemy z ekologią, z zasobami oraz z inflacją.

Woda Yin lubi się wymykać spod kontroli, trudno nad nią zapanować, lecz z wyglądu może się wydawać, że nikomu się nie sprzeciwia. Jeśli dojdzie do dialogu między Rosją i Ukrainą to raczej będą długie próby dojścia do porozumienia i żadna ze stron nie będzie chciała ustąpić.

Królik wbrew pozorom nie jest takim niepozornym znakiem chińskiego horoskopu, jak mogłoby się wydawać. Ma on dość zbliżoną naturę do energii Wody Yin. Stąd można wnioskować, że rok będzie bardziej harmonijny niż 2022. Ważną cechą Królika jest spryt. To może wskazywać na tendencje ludzi do strategicznego myślenia oraz oszczędzania sił, co sprawi, że musimy działać mądrze dbając o zasoby. Dobrą strategią na nadchodzący rok jest działanie wu wei – czyli działać tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne a pozostały czas można spędzać na kontemplacji i czekaniu na lepszy moment do działania.

Królik jest bardzo towarzyski, dlatego do łask już na dobre powrócą grupowe zajęcia, festiwale, spotkania. To znowu może wskazywać na to, że jest szansa na to, że obie strony konfliktu zbrojnego na wschodzie od naszego kraju usiądą do stołu rozmów o ewentualnym zakończeniu działań wojennych.

Niestety może nasilić się poczucie jeszcze większego braku wpływu na to, co się dzieje dookoła nas na świecie. Co będzie z kolei potęgować lęk o przyszłość oraz stanie się powodem wycofania z ryzykownych akcji. Wielcy gracze finansowi mogą mieć tendencje do wycofania inwestycji. Ważnym aspektem będzie planowanie długoterminowe.

Również ważnym staje się działanie intuicyjne. Warto się wsłuchać w to, co podpowiada Wam serce i zacząć za tym podążać.

POZYTYWNE TENDENCJE ROKUNEGATYWNE TENDENCJE ROKU
WZROST INTUICYJNEGO DZIAŁANIASKRYTOŚĆ
JEDNOCZENIE SIĘ LUDZIBIERNOŚĆ
OSZCZĘDNOŚĆ ENERGIIPROBLEMY Z ASERTYWNOŚCIĄ
MĄDROŚĆ W DZIAŁANIUBRAK STAŁOŚCI, ZMIENNOŚĆ
DĄŻENIE LUDZI DO BRAKU KONFLIKTÓWNIEPOKÓJ

Czy coś z tego wynika konkretnego? Raczej nie, to są ogólne tendencje zmian energii opisywanej za pomocą nomenklatury systemu Czterech Filarów Przeznaczenia – elementów astrologii chińskiej, a dokładniej kombinacji 5 elementów z Yin i Yang oraz ich współdziałaniu ze sobą.

Prognoza feng shui na rok 2023 – konkrety

Teraz przejdźmy do bardziej namacalnych rzeczy. Zanim zaczniesz czytać dalej, sprawdź proszę, kim jesteś z daty urodzenia. Do tego posłuży Ci kalkulator BaZi, możesz użyć na przykład tego >> Najważniejsze w tym będzie dowiedzieć się jaki jest Twój Dzień Mistrz – znak i jego siła oraz jaki rok był wg chińskiego horoskopu, kiedy się urodził-eś/aś.

Trudniejszy rok się zapowiada szczególnie dla osób z silnym Dniem Mistrza Drzewa Yang, Drzewa Yin oraz słabym Dniem Mistrza Metal Yang, Metal Yin, Ziemia Yang i Ziemia Yin. Bez paniki, wszystko jest po coś potrzebne. Można potraktować ten czas jako naukę cierpliwości, wyrozumiałości dla siebie i akceptacji świata takim jakim jest. Zawsze też można korzystać z energii, które przychodzą w miesiącu, dniu i godzinie, a także otaczać się tym, co na nas ma korzystny wpływ.

Bardzo dobry rok będzie dla osób, komu służą zarówno Woda jak i energia Drzewa, czyli dla słabych Dni Mistrza Drzewa Yang i Yin oraz silnych Dni Mistrza Metal Yang i Yin oraz Ziemia Yang i Yin. Z tą różnicą, że każdy odczuje dobre efekty nieco w innej sferze życiowej. Na przykład dla silnego Dnia Mistrza Metalu Yang nadchodzący rok może być pełen sukcesów związanych z pracą, praca będzie przynosić korzyści finansowe, dla mężczyzn Metalu Yang może się pojawić kandydatka na żonę.

Mężczyźni z Dniem Mistrzem Ren i kobiety z Dniem Mistrzem Gui urodzeni w latach z energią roku Yang (parzyste, na przykład 1982, 2000) jak również mężczyźni z Dniem Mistrzem Gui i kobiety z Dniem Mistrzem Ren urodzeni w latach z energią roku Yin (nieparzyste, na przykład 1975, 1997) mogą się spodziewać, że nawet w trudnych sytuacjach zawsze znajdzie się rozwiązanie lub przyjdzie ktoś na pomoc. Może również do Was przyjść sława i popularność, na którą ostatnio coraz więcej osób korzystających z social mediów ma parcie. Niewykluczone, że również odnajdziecie w sobie mądrość i kto wie, może ta sława już zupełnie nie będzie Wam potrzebna. Generalnie zapowiada się dość dobry rok.

Dodatkowo dla osób z Dniem-Mistrzem Gui niezależnie od płci i roku urodzenia zapowiada się rok obfity w zdobywanie nowej wiedzy. Jeśli do tego działacie jako muzyk, artysta lub pisarz przywiduję dla Was wiele sukcesów w tym roku. Będzie to czas na rozwój swoich talentów.

Ci z Was, którzy mają słaby Dzień Mistrz Jia mogą się spodziewać powodzenia w wielu akcjach, bądźcie odważni – to jest Wasz czas. Z kolei silny Dzień Mistrz Jia może doznać problemów w rodzinie, pomocną może być umiejętność wyrażania uczuć. W krytycznych sytuacjach warto skorzystać z pomocy psychologa i w końcu przerobić ciężar rodu. Ogółem dla Dnia Mistrza Jia należy pamiętać o tym, by zauważać, kiedy chcemy zadziałać gwałtownie i brak nam cierpliwości. Oraz postarać się właśnie uczyć się nie podejmować pochopnych decyzji, mniej wybuchać i popracować z wyrażaniem złości.

Życzę dużo pożywnego i zdrowego jedzonka, jednym słowem dużo marchwi w Roku Królika

Zostając w energii Drzewa, należy powiedzieć, że osoby będące silnym Dzień Mistrzem Yi czyli Drzewem Yin mogą mieć trudności finansowe oraz nawet zdrowotne. Może to być związane z ciężką pracą fizyczną. Warto w takiej sytuacji zadbać o odpoczynek po pracy, wzmacnianie organizmu odpowiednią dietą oraz aktywnościami ruchowymi działającymi relaksująco. Szczególnie muszą dbać o siebie Świnki i Owce (lub jeśli macie Świnię i Owcę w którymś z filarów daty urodzenia, albo w filarze fartu). Z kolei słabego Dzień Mistrza Yi czekają sukcesy, awanse, w dodatku będziecie się raczej cieszyć dobrym zdrowiem.

Przejdźmy do Ognia (Yin i Yang) i Ziemi (Yin i Yang). Ta liczna grupa stanie się atrakcyjna dla otoczenia, pojawią się nowi klienci/fani/wielbiciele/adoratorzy. Również jest to szansa na zgłębienie relacji z obecnym partner-em/ką lub znalezieniem partner-a/ki jeśli nadal jesteście samotni. Podobny efekt mogą odczuć osoby urodzone w roku Konia, Tygrysa lub Psa. Jest to dobry czas dla duchowej praktyki nad czystością intencji oraz działaniu z serca.

Uważać na siebie muszą mieć osoby z Dniem Mistrzem Geng, dla Was zwiększa się prawdopodobieństwo operacji, wypadków, nagłych zdarzeń. Szczególną ostrożność w życiu codziennym muszą mieć osoby mające Koguta w jednym z ziemskich konarów na wykresie urodzinowym lub w filarze fartu. Dobrą radą w tej sytuacji może być nie uprawianie ekstremalnych sportów, postarać się jeździć zgodnie z przepisami, trzymać oczy dookoła głowy. Podobne zalecenie mógłbym dać osobom urodzonym w roku Owcy.

Świnki i Szczurki obdarzam szczególną sympatią. Dla Was rada by mniej się kłócić. Więcej akceptacji i zrozumienia, że ktoś może chcieć inaczej, myśleć i czuć inaczej. Gdy już dojdzie do kłótni to dobrą radą jest nie strzelać fochów, próbować szukać porozumienia, mieć wyrozumiałość do innej osoby, cierpliwość. Kluczem jest komunikacja, może warto zapisać się na warsztaty z NVC (Non Violence Communication 😉 albo po prostu pomedytować i odpuścić. Dobrze działa też przytulanie i mówienie przepraszam. Zachęcam też do odwagi w przyznawaniu się do tego, że się nie miało racji.

Najtrudniejszym rok może się okazać dla osób urodzonych w roku Koguta lub mających Koguta w wykresie urodzinowym albo w 10 letnim filarze fartu. Zadbajcie o to, by wziąć na przeczekanie z najważniejszymi decyzjami w życiu, nie pakujcie się w kredyty, mniej ryzykownych działań. Warto zadbać o zdrowie, dobre relacje z bliskimi, wprowadzenie wskazówek konsultanta feng shui w domu też będzie dobrym krokiem. Skorzystajcie z tego trudnego czasu, by nauczyć się działać nie działając.

W sumie każdemu z nas na koniec tej prognozy na rok Wodnego Królika mogę życzyć by płynąć z nurtem życia i czasu.

Po więcej wskazówek zapraszam do indywidualnego kontaktu.

grafika: obrazy autorstwa callmetak, brgfx na Freepik oraz autorstwa Freepik po mojej obróbce

O autorze

Ivan Sitsko

Konsultant feng shui z 5 letnim doświadczeniem. Na blogu dzielę się wiedzą z zakresu feng shui oraz astrologii chińskiej w tym Czterech Filarów Przeznaczenia znane jako Ba Zi.
Oferuję konsultacje feng shui w Warszawie i w całej Polsce oraz analizy BaZi, które możesz zamówić online.
Zapraszam do kontaktu.

Loading Facebook Comments ...
error: Zawartość strony jest chroniona !!